Puławski Park Naukowo-Technologiczny - miejsce dobre na start i rozwój

data aktualizacji: ponad rok temu 8.06.2015, odsłon: 12418, ~Artur Borkowski
A A A     PDF

Puławski Park Naukowo-Technologiczny (PPN-T) to zaawansowany technologicznie obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 12132 m2, podzielony na trzy obszary: Inkubator Technologiczny (IT), Centrum Przedsiębiorczości (CP) oraz Centrum Technologiczne (CT). Obiekt wyposażony jest w obszerny i oświetlony parking, mieszczący 400 samochodów osobowych.

PPN-T jest idealnym miejscem na aktywizację rozwoju działalności gospodarczej, umożliwia łączenie badań w zakresie nowoczesnych technologii i produktów rynkowych z wdrażaniem ich do produkcji.

Atrakcyjna lokalizacja Parku Naukowo-Technologicznego w Puławach w pobliżu największego kombinatu nawozowo-chemicznego w Polsce oraz możliwość korzystania z wiedzy i badań kadry naukowej pięciu instytutów badawczych czyni obiekt idealnym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej.
PPN-T oferuje możliwość korzystania z atrakcyjnej bazy lokalowej (laboratoria różnego typu, pomieszczenia produkcyjne i biurowe, pokoje gościnne, punkt gastronomiczny), przeprowadzania oraz organizacji konferencji i seminariów z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu audiowizualnego wraz z cateringiem oraz szeroko pojętym outsourcingiem. 

Puławski Park Naukowo-Technologiczny podzielono funkcjonalnie na 3 obszary:

INKUBATOR TECHNOLOGICZNY (IT)

Inkubator Technologiczny dysponuje kompleksem laboratoryjno-biurowo-produkcyjnym. Oferuje innowacyjnym firmom przyjazne środowisko dla rozwoju nowych technologii. Oprócz dostępu do nowoczesnej infrastruktury przedsiębiorcy korzystają z pakietu usług okołobiznesowych wspierających ich rozwój (doradztwo, szkolenia, promocja, pożyczki, poręczenia itp.).

Dla nowo powstałych firm Puławski Park Naukowo-Technologiczny oferuje działania inkubacyjne, które ułatwiają przetrwanie we wstępnej fazie funkcjonowania i dalszy rozwój (preferencyjne stawki czynszu, wyposażenie).

CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI (CP)

Centrum Przedsiębiorczości to miejsce stworzone dla podmiotów prowadzących działalność konferencyjno-szkoleniową, dydaktyczną oraz consultingową. W jego skład wchodzą: pięciomodułowa sala konferencyjna, która może pomieścić od 50 do 250 osób. Każdy z modułów wyposażony jest w nowoczesny sprzęt multimedialny z możliwością prowadzenia wideokonferencji i szerokopasmowy dostęp do internetu. Obiekt wyposażony jest w sale cateringowe. Na mniejsze spotkania biznesowe oferowane są kameralne salki konferencyjne. Infrastrukturę Parku uzupełniają pokoje biznesowe, powierzchnia wystawowa, umożliwiająca prezentację oferty firmy oraz pokoje gościnne.

CENTRUM TECHNOLOGICZNE (CT)

Centrum Technologiczne to miejsce dla firm znajdujących się w fazie rozwoju oraz przedsiębiorców, którzy korzystali wcześniej ze wsparcia Inkubatora Technologicznego. Na terenie obiektu utworzono specjalną powierzchnię, która ma umożliwić wsparcie dla transferu nowych technologii do sfery biznesu. Puławski Park Naukowo-Technologiczny oferuje przedsiębiorcom wyposażone pomieszczenia biurowe, pomieszczenia laboratoryjne wyposażone i do adaptacji oraz pomieszczenia produkcyjne. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, wyposażone w mechaniczny obieg powietrza, instalację c.o., indywidualną instalację elektryczną z tablicą bezpiecznikową i własnym podlicznikiem prądu, dostęp do sieci LAN i WiFi.

DLACZEGO WARTO ROZPOCZĄĆ DZIAŁALNOŚĆ NA TERENIE PUŁAWSKIEGO PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNEGO:

 • doskonała lokalizacja inwestycji w pobliżu największego kombinatu nawozowo-chemicznego w Polsce oraz możliwość korzystania z wiedzy i badań kadry naukowej pięciu instytutów badawczych; 
 • najwyższe standardy wyposażenia pomieszczeń biurowych, nowoczesne laboratoria oraz przestrzenne hale produkcyjne;
 • usługi organizacyjne, informacyjne i konsultacyjne, okołobiznesowe;
 • usługi doradcze, szkoleniowe służące wspieraniu przedsiębiorczości;
 • usługi promocyjne dla firm działających na terenie Parku;
 • pomoc we wdrażaniu i transferze nowych technologii;
 • bezpieczeństwo i komfort;
 • budowanie sieci wzajemnych powiązań pomiędzy firmami prowadzącymi działalność na terenie Parku oraz instytucjami naukowymi z otoczenia Parku;
 • możliwość działania w e-parku (wirtualny lokator parku);
 • bardzo dobra dostępność komunikacyjna w ramach transportu publicznego miasta Puławy oraz kolejowego;
 • Centrum konferencyjno-szkoleniowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny;
 • Inkubator Technologiczny, w którym oferowana jest pomoc dla nowo powstałych
 • i istniejących już firm (m.in. preferencyjne stawki czynszu, wyposażenie, doradztwo)

DANE KONTAKTOWE

Puławski Park Naukowo-Technologiczny 

ul. Mościckiego 1
24-110 Puławy
tel. +48 81 464 63 16
e-mail: biuro@ppnt.pulawy.pl
www.ppnt.pulawy.pl

Justyna Orzeł-Szczepańska – Dyrektor Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

ul. Mościckiego 1, 24-110 Puławy
tel. (81) 464 63 16
e-mail: mailto:hmaczka@ppnt.pulawy.pl

Jarosław Pazik – Kierownik Wydziału Wspierania Rozwoju Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Puławy

ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy
e-mail: jaroslaw.pazik@um.pulawy.pl
tel: (81) 458 61 78

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -