Lubelska Fundacja Rozwoju: pożyczka unijna

data aktualizacji: ponad rok temu 22.09.2021, odsłon: 1907, ~Łukasz Kołodziej
A A A     PDF

Informacja Lubelskiej Fundacji Rozwoju - Polski Fundusz Gwarancyjny Sp. z o.o. Oddział w Puławach

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć.

  1. Gdzie po pożyczkę unijną?

Do oddziału Lubelskiej Fundacji Rozwoju przy ulicy Fieldorfa Nila 16 (lok. 12) w Puławach, gdzie uzyskamy komplet informacji. Pracownicy LFR udzielają bezpłatnej pomocy przy wypełnieniu wniosku o udzielenie pożyczki unijnej. Są oni dostępni pod numerami telefonów: 81 888 97 74 oraz 665 100 882, 605 760 689, 609 624 877.

  1. Jaka jest wysokość i oprocentowanie?

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki unijne na preferencyjnych zasadach – z niskim i stałym oprocentowaniem 0,15% w skali roku, które jest znacznie korzystniejsze od oprocentowania na zasadach rynkowych. Kwota pożyczki, jaką mogą uzyskać wynosi od 5 tysięcy do 250 tysięcy złotych. Nie ma prowizji za udzielenie pożyczki. Okres finansowania wynosi do 5 lat, a na rozpoczęcie spłaty kapitału może być nawet 6 miesięcy karencji. Przy kwocie pożyczki 100 tysięcy złotych, udzielonej na okres 5 lat, koszt pożyczki wynosi 380,53 złotych.

  1. Dla kogo są pożyczki unijne?

Program pożyczek kierowany jest do mikro, małych przedsiębiorców, prowadzących działalność na terenie województwa lubelskiego. Podstawowe warunki i zasady udzielania pożyczek unijnych dla przedsiębiorców dostępne są na stronie https://pożyczkaunijna.pl.

  1. Na co można przeznaczyć środki?

Środki z pożyczki unijnej przedsiębiorca przeznaczyć może między innymi na zakup maszyn, urządzeń, wyposażenia, zakup nieruchomości i środków transportu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mogą też sfinansować zapłatę podatku VAT z tytułu realizowanej inwestycji, do momentu jego zwrotu z Urzędu Skarbowego.

  1. Skąd pochodzą środki projektowe?

Już od ponad trzech lat w województwie lubelskim działa program – „Przedsiębiorcze Lubelskie” realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wsparcia przedsiębiorcom, z ramienia BGK, udziela m.in. Lubelska Fundacja Rozwoju, która została wybrana jako profesjonalna instytucja finansująca.

Pożyczki udzielane są w ramach projektu „Fundusz Funduszy Województwa Lubelskiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -