Puławy sportowe - stadion MOSiR

data aktualizacji: ponad rok temu 8.06.2015, odsłon: 12994, ~Artur Borkowski
A A A     PDF

W wyniku realizacji projektu „Przebudowa stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach wraz z obiektami towarzyszącymi” współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007-2013, powstał wielofunkcyjny obiekt sportowy o wysokim standardzie rozwiązań.

Miejski stadion sportowy stanowi kameralny kompleks, umiejscowiony na granicy zabudowań i lasu, a jednocześnie prawie w centrum miasta. Ze względu na swoje położenie, wielofunkcyjny charakter, nowoczesne rozwiązania techniczne o wysokim standardzie i zaplecze noclegowe jest doskonałym miejscem do prowadzenia szkolenia sportowego, organizacji krajowych i międzynarodowych zawodów oraz zgrupowań sportowych.  

Obiekt składa się z areny sportowej przeznaczonej do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych i meczów piłkarskich. Pełnowymiarowe boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy naturalnej typu darniowego zostało wyposażone w nowoczesny bezobsługowy system nawadniający, oświetlenie sportowe nagłośnienie i monitoring. Widownia przystosowana jest do przyjęcia ok. 4400 widzów, a rozwiązania zastosowane w obiekcie zapewniają dostęp osobom niepełnosprawnym, także poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Trybuny złożone są z czterech części – zadaszonej nowoczesnym pokryciem membranowym trybuny głównej, odkrytej trybuny bocznej i trybuny dla gości oraz zadaszonej trybuny rodzinnej. 

Kolejnym elementem stadionu jest boczne boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej z oświetleniem. Ponadto w obiekcie znajduje się ośmiotorowa pływalnia otwarta z podgrzewaną wodą oraz mini aquapark ze zjeżdżalniami i urządzeniami rekreacyjnymi, plac zabaw dla dzieci i boisko do gry w piłkę siatkową plażową. Kompleks wyposażony jest w zaplecze szatniowo-sanitarne, administracyjne i gospodarcze. W budynku, który skupia te funkcje, znajdują się ponadto 2 sale konferencyjne, siłownia, kawiarnia i hostel z 50-ma miejscami noclegowymi.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -