Dostosuj wydruk

Puławski Park Naukowo-Technologiczny

Puławski Park Naukowo-Technologiczny

Głównym czynnikiem wspierającym rozwój działalności gospodarczej oraz współpracę nauki z biznesem jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny, który powstał w związku z potrzebą rozwoju wielkiego potencjału tkwiącego w specyfice regionu Puław.

Potencjalni inwestorzy mają do dyspozycji nowoczesną przestrzeń biurową, usługową, produkcyjną i laboratoryjną wraz z zapleczem szkoleniowo-konferencyjnym. Można tu realizować innowacyjne przedsięwzięcia, oparte na nauce i nowoczesnych technologiach.


Puławski Park Naukowo-Technologiczny to nowoczesna przestrzeń stworzona dla rozwoju innowacyjnych pomysłów. Misją parku jest ożywienie przedsiębiorczości i poprawa atrakcyjności inwestycyjnej regionu puławskiego. PPN-T to nie tylko infrastruktura, ale również ośrodek innowacji i lokalny animator kultury startup.


Kompleks konferencyjno-szkoleniowy to profesjonalnie wyposażona przestrzeń dedykowana organizacji szkoleń, konferencji, warsztatów, targów, eventów biznesowych czy technologicznych demo days:Każdy element infrastruktury Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego może być wykorzystany jako przestrzeń eventowa: obszerny parking na ponad 300 miejsc, patia z ciekami wodnymi i bogatą roślinnością, przeszklone korytarze mogą służyć jako teren wystawowy, audytorium, sala koncertowa czy plenerowe kino.


Puławski Park Naukowo-Technologiczny to funkcjonalnie zaprojektowany budynek wyposażony w powierzchnie przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej.

Obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów:

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność w PPN-T mogą skorzystać z preferencyjnych stawek czynszu. Dla lokatorów dostępna jest także bezpłatnie część konferencyjna i szkoleniowa obiektu.

Dodatkowo Puławski Park Naukowo-Technologiczny jest objęty Podstrefą „Puławy” Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”.


PPN-T jest liderem projektu platform startowych „Wschodni Akcelerator Biznesu”. Dzięki projektowi wsparcie merytoryczne i pomoc w rozwinięciu pomysłu na biznes otrzyma aż 220 pomysłodawców start-upów w specjalizacjach branżowych: ekologia, żywność i produkty rolno-spożywcze oraz ICT – technologie komunikacyjne i teleinformatyczne. Celem przedsięwzięcia jest rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw typu startup poprzez kompleksowe wsparcie. Beneficjenci programu posiądą mechanizmy służące przekształcaniu pomysłów biznesowych w gotowe produkty, dostosowaniu ich do warunków rynkowych oraz opracowaniu rentownych modeli biznesowych, które umożliwią wejście startupu na rynek. Działania obejmą także promocję tego typu ścieżki rozwoju firm.


DANE KONTAKTOWE

Puławski Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o.

Sekretariat
ul. Mościckiego 1
24-110 Puławy
tel. 81 464 63 16
e-mail: biuro@ppnt.pulawy.pl
www.ppnt.pulawy.pl

Tomasz Szymajda – Prezes Zarządu Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego Sp. z o.o.
e-mail:  tomasz.szymajda@ppnt.pulawy.pl

Jarosław Pazik – Wydział Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Puławy
ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy
e-mail: jaroslaw.pazik@um.pulawy.pl
tel. 81 458 61 78

Źródło:

Dodano: 2015.05.26

egospodarka.pulawy.eu